Klientské změny

Klientské změny

Pokud je stavba teprve v přípravné fázi nebo ve výstavbě, obvykle developer nabízí možnost tzv. klientských změn - jedná se často o výběr povrchů a koncových prvků, a bývá možnost také přizpůsobení dispozice bytu nebo domu. Typicky si budete vybírat třeba obklady v koupelnách, kuchyň (pokud je součástí projektu), vodovodní baterie, možná i vypínače… Často má projekt tzv. “standardy”, bývají rozdělené i do více kategorií - podle toho, zda jsou v ceně, nebo s příplatkem. Jedná se o zařizovací předměty (sanitu), baterie, dveře, kliky, koncové prvky elektroinstalací (vypínače, zásuvky), povrchy (obklady, podlahy), kuchyň (pokud je součástí projektu) atd. Kategorie se liší kvalitou, vzory, zpracováním, materiálem, samozřejmě i cenou.

Zpravidla platí, že čím vyšší cenu za metr čtvereční zaplatíte, tím větší komfort by Vám měl developer při individualizaci bydlení poskytnout, a samozřejmě i standardy by měly odpovídat vyšší ceně bydlení. Rádi Vám pomůžeme realizovat Vaši představu, ať už se jedná o změnu dispozice, nebo jen výběr materiálů - lépe je do projektu zasáhnout dříve, dokud ještě stavba není dokončená, než pak rozbourat a přestavět hotové dílo. Architekt Vám také může pomoci posoudit, zda nabízené standardy odpovídají ceně bydlení.

Co od Vás potřebujeme:

  • veškeré podklady, které k projektu máte: půdorysy, řezy, umístění stavby na pozemku (udává orientaci stavby vůči světovým stranám); standardy, které developer nabízí
  • Vaši představu o zařízení bytu, způsobu užívání (je velký rozdíl, zda to bude např. byt na pronájem nebo pro Vaše vlastní bydlení)
  • ideálně kontakt na osobu, která klientské změny zaštiťuje na straně dodavatele stavby
  • účast na konzultacích a schůzkách, odsouhlasení návrhů, vzorků atd.

Co pro Vás uděláme:

  • spojíme se s developerem, zjistíme, jaké jsou možnosti změny, co je reálné a co ne
  • posoudíme kvalitu nabízených standardů, zda odpovídají ceně a zda má smysl volit příplatkovou kvalitu
  • podle Vašich požadavků a představ navrhneme případné změny, projednáme je se stavbou; pomůžeme Vám vybrat (nebo vybereme pro Vás) jednotlivé prvky z nabízených standardů, případně navrhneme jiné (v tom případě je často nutné počítat s vyššími příplatky)
  • dohlédneme na realizaci

Kontakt

Dejte nám vědět a projdeme spolu váš projekt u dobré kávy