Kosátko

Všechny základní potřeby pro přenocování jsme smrštili do kostky o vnitřních rozměrech  2,1 x 2,1 x 2,1 metrů.

Když je Kosátko zavřeno, je bezpečným homogenním objektem. Ihned po vyklopení předního panelu se však otevře svému okolí a nabídne k dispozici terásku, která zdvojnásobí jeho obytný prostor.

Kosátko jsme navrhli z dřevěných CLT panelů, jejichž pohledový povrch vytváří útulné vnitřní prostředí. Navíc je dřevo z dlouhodobého hlediska jediný udržitelný konstrukční materiál. Střecha je nízký bazének z nerezové oceli, aby zde bylo možné pěstovat extenzivní zeleň. Zadržuje se v ní dešťová voda a pomáhá udržet příjemné vnitřní klima i v parných letních měsících.

Pokud Kosátko napojíte na zdroj vody a odpadní potrubí, máte uvnitř k dispozici plně funkční sprchu, wc a umyvadélko. Na jednu stěnu lze také umístit solární fasádu a objekt se tak stane nezávislým na elektrické přípojce.

Umístit lze Kosátko na zahradě Vašeho domu jako místo pro přespání hostů, na střechy objektů, stavební pozemky nebo do neobývaných industriálních budov jako rychlé vyřešení jejich proměny na ateliéry a kanceláře. Kosátka mohou být stohována, seskupována, sdílena - využití se meze nekladou.

Kosátko neustále vylepšujeme a testujeme na prototypech. Máme za sebou realizaci prvních několika kusů v okolí města Prahy. Nyní je dostupné ve vylepšené verzi číslo 2 jako stavebnice, kterou podle návodu ve třech lidech snadno poskládáte. Vnitřní vybavení je možné upravovat podle Vašich přání a potřeb. Pokud Vás Kosátko zaujalo, napište nám a můžeme spolu podrobněji probrat všechny možnosti, které Kosátko nabízí.