Rodinný dům Zlenice II

Zlenice

Ing. arch. Jaroslav Mach st., Ing. arch. Jaroslav Mach ml., Ing. arch. Lucie Lindovská, Ing. arch. Adam Novotník

2020 studie, 2020 projekt ke stavebnímu povolení

Rodinný dům Zlenice II

Pro klienta jsme zpracovali studii rekonstrukce prvorepublikového domu, ale v průběhu řešení následující projektové fáze se jeho rodina rozrostla o dalšího člena a došlo tak ke změně zadání a nakonec i zpracování nové studie. Cílem nového projektu rekonstrukce rodinného domu pro šestičlennou rodinu bylo zejména zvětšení obytného prostoru domu při zachování jeho osobitého výrazu.

Toho bylo dosaženo pomocí vystupujícího průčelí a začlenění stávající lodžie do interiéru. Díky těmto zásahům se podařilo splnit požadavky investora a posílit charakter stavby. Vnější výraz nově nabývá osové symetrie, dům působí celkově vyváženějším dojmem a průčelí je ozvláštněno kruhovým oknem. Za domem se nachází stará kůlna, která je odstraněna a na jejím místě vzniká jednopatrový objekt přístavby ukrývající v sobě pokoj pro hosty, technickou koupelnu s prádelnou a hernu pro děti. Přístavba je propojena s hlavním objektem proskleným krčkem a její fasáda má tmavší barvu. Díky tomu lépe splývá s lesem v pozadí a nechává vyniknout historickou část domu.

Nástup do domu vede po venkovním schodišti a ústí do prostorného zádveří v prvním patře domu. Zde se dále nachází obývací pokoj a kuchyně rozšířená o prostor jídelny. Obě hlavní obytné místnosti jsou propojeny několika průchody, průhledy a oboustranným krbem. Okna v prvním patře jsou zbavena parapetů a prodloužena až na úroveň podlahy. Nová francouzské okna umožňují přímý výstup na dvě venkovní terasy a obytnou část domu spojují se krásnou zahradou, jejíž návrh vznikl ve spolupráci se zahradní architektkou.

Z hlavní obytné části domu pak vede chodba přímo do přístavby nebo se dá vystoupat po teracovém schodišti do druhého patra, kde je situována ložnice rodičů s šatnou, dětské pokoje a hlavní prostorná koupelna. Objekt je také podsklepen - sklepní prostory slouží ke skladování ovoce a zeleniny a je zde ukryto také technické zázemí stavby.

Rodinný dům Zlenice IIRodinný dům Zlenice IIRodinný dům Zlenice IIRodinný dům Zlenice IIRodinný dům Zlenice II
No items found.
Rodinný dům Zlenice IIRodinný dům Zlenice II

Kontakt

Dejte nám vědět a projdeme spolu váš projekt u dobré kávy