Klientská zóna Lexxus

Praha

Ing. arch. Jaroslav Mach st., Ing, arch. Jaroslav Mach ml.. Ing. arch. Lucie Lindovská, Ing. arch. Marek Macejko, Ing. arch. Marian Počuch; realizace Albatros Design s.r.o.

2018 návrh, realizace

Klientská zóna Lexxus

Prostor se nachází v nejvyšším patře budovy bankovního domu, jejímž středem je kryté atrium, do kterého se otevírá i řešená klientská zóna. Byl proto kladen velký důraz na akustiku prostoru, zejména eliminaci šumu doléhajícího z atria a ozvěn. Pro rozčlenění prostoru a útlum zvuku byly použity neprůhledné závěsy, díky kterým lze jednoduše oddělit část lounge a pracovního prostoru – „kavárny“. Lze tak také vytvořit oddělený prostor pro školení, součástí vybavení jsou také skládací židle, které lze jednoduše uklidit do boxů v barovém ostrůvku. Dalším dělícím prvkem a je nika za recepcí, která z druhé strany ukrývá sezení s výhledem na Staré město, druhá sedací nika je umístěna v rohu v kavárenské části. V klientské zóně i zasedacích místnostech byl na stěnách aplikován obklad z vlněného filcu, který funguje jako akusticky tlumivý materiál a dodává prostoru určitou měkkost.

Osvětlení v prostoru bylo řešeno pomocí co nejméně nápadných prvků, ale tak, aby bylo maximálně účelné – v klientské zóně pomocí světel na kolejnicích, která lze libovolně posouvat, natáčet a stmívat, v zasedacích místnostech jsou jednoduchá svítidla pro přímé i nepřímé osvětlení. V klientské zóně by jako doplněk měly být umístěny stojací lampy, které dotvoří intimní atmosféru prostoru.

Barvy, materiály i vybavení byly vybírány nadčasové a neutrální, celý interiér je řešen pomocí jednoduchých a elegantních prvků, které lze libovolnými doplňky zvýraznit či naopak ponechat v neutrální rovině. Vyniknou tak například detaily křesílek z ohýbaného dřeva nebo skleněný obklad niky v kuchyňce.


Klientská zóna LexxusKlientská zóna LexxusKlientská zóna LexxusKlientská zóna LexxusKlientská zóna Lexxus
No items found.
Klientská zóna LexxusKlientská zóna Lexxus

Kontakt

Dejte nám vědět a projdeme spolu váš projekt u dobré kávy